X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
ژئواینفو: اطلاعات موضوعی علوم ژئوماتیک
  
 اطلاعات موضوعی و خبرهای مفید و مهم در مورد شاخه های مختلف علوم ژئوماتیک که معمولا به طور پراکنده وجود دارد.( رستمی و فاطمی)
 
آرشیو مطالب قبلی
موضوعات مطالب سایت
 
جمعه 13 شهریور 1394
به بهانه روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی

از  سال گذشته  تعدادی از نقشه برداران پیشنهاد دادند روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی که در تقویم ۱۳شهریور درج شده است را روز مهندسی نقشه برداری به ثبت برسانند. حتی جمع آوری امضاء و پیگیری از طریق شورای فرهنگ عمومی  در همایش ژئوماتیک امسال هم انجام شد. اگر چه فعالیت های نجومی و تقویمی  ابوریحان بسیار زیادی است اما تعدادی کار در زمینه اندازه گیری شعاع کره زمین و  ... باعث شده تا عده ای او را در زمینه جغرافیا نیز متخصص بدانند! 

جالب اینجاست که در 5 سپتامبر 2012 با نام روز حرفه نقشه برداری در مارتین سیدنی استرالیا مراسمی با پشتیبانی موسسه نقشه برداری و علوم فضایی استرالیا و نیوزلند برگزار گردیده است. http://www.sssi.org.au/Events/Surveying-and-Mapping-Industry-Day/eid/484.html

جدایی از اینکه این کار عملی می شود یا خیر، هنوز در مورد روز دقیق تولد این دانشمند خوارزمی  اختلاف  نظر وجود دارد. اینکه ایشان در 3 یا ۱۲ ذی الحجه سال 362 هجری قمری برابر با 4 یا 13 سپتامبر 973 میلادی برابر با 13 یا ۲۲ شهریور 352 هجری شمسی به دنیا آمده است، باعث شده تا بیشتر مورخان تولد وی را فقط در ماه ذی الحجه ذکر کنند. 

در هر حال پیگیری اینگونه امور باعث می شود تا رشته نقشه برداری بیشتر شناخته شود و نقشه برداران برای اعتلای این رشته زحمت بیشتری بکشند.برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
آمار رؤیت کنندگان سایت : 747944


Powered by BlogSky.com

آخرین مطالب سایت
یک ژئودزین و یک سنجش از دوری همین!!!!!!
اطلاعاتی درباره ما ...
 
تبلیغات اینترنت

money Logo
My site is worth $0.241 Million.
How much is yours worth?