X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
ژئواینفو: اطلاعات موضوعی علوم ژئوماتیک
  
 اطلاعات موضوعی و خبرهای مفید و مهم در مورد شاخه های مختلف علوم ژئوماتیک که معمولا به طور پراکنده وجود دارد.( رستمی و فاطمی)
 
آرشیو مطالب قبلی
موضوعات مطالب سایت
 
یکشنبه 4 آبان 1393
خبرگزاری های ایران در دام شایعات سه روز تاریکی زمین!

صاحب نظران غربی اعتقاد دارند در سالهای اخیر از سوی بزرگان کاتولیک شایعاتی در خصوص تاریک مطلق زمین در حوالی 21 دسامبر منتشر شده است. این شایعه در سال گذشته ۶ روز بود که امسال به سه روز کاهش پیدا کرده است! جالب اینجاست که خبرپراکنان این شایعه درست در زمانی اقدام به این عمل می کنند که یک اتفاق بزرگ نجومی به وقوع پیوسته است و شایعه خود را در کنار آن خبر چاشنی کرده و به خورد افکار عمومی می دهند. 

روز جمعه 2 آبان 1393 در سطح خورشید لکه عظیمی ایجاد شد که قطر آن حدود 15 برابر قطر زمین برآورد شده است. چند رصدگر ایرانی نیز از آن در حین رصد هلال ماه عکس برداری کردند. گزارشات حاکی است که این لکه حتی با کمک فیلتر خورشیدی، با چشم غیر مسلح نیز قابل رویت بوده است. کارشناسان اعلام کردند ظرف این هفته آثار برخورد طوفانهای مغناطیسی شدید حاصل از این لکه به زمین را شاهد خواهیم بود که به صورت اختلالات مخابراتی، تلوزیونی و مخابراتی و همچنین بوجود آمدن شفق های قطبی در نواحی شمالگان زمین می باشد. ضمنا تاریخ نجومی هیچگاه شاهد تاریک شدن زمین ناشی از طوفانهای خورشیدی نبوده است. لذا خبرهای منتشره خصوصا از سوی بعضی خبرگزاری های کشور که به اشتباه از یک سایت سرگرمی به نشانی http://huzlers.com/nasa-confirms-earth-will-experience-6-days-total-darkness-december-2014/ منتشر شده است،‌ پایه و اساس علمی ندارد.

در انتها تصویر این لکه بزرگ که توسط رصدگران ایرانی (آقی محمد سلطان الکتابی) به دست آمده است و تصویر مستقیم بزرگ شده از این فعالیت عظیم خورشید از سایت space.com، تقدیم م گردد:

A massive X3.1 solar flare erupts from the giant sunspot AR 12192 on Oct. 24, 2014 in this close-up view from NASA's Solar Dynamics Observatory, a spacecraft that constantly watches Earth's nearest star.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
آمار رؤیت کنندگان سایت : 747944


Powered by BlogSky.com

آخرین مطالب سایت
یک ژئودزین و یک سنجش از دوری همین!!!!!!
اطلاعاتی درباره ما ...
 
تبلیغات اینترنت

money Logo
My site is worth $0.241 Million.
How much is yours worth?